АртБуд Україна

Так що ж таке склопластиковий шифер?

В першу чергу потрібно сказати, що це покрівельний хвилястий пластик, виконаний на основі поліефірних смол посилений нетканим скловолокном. Яке надає міцність при ударах і вигинах, оскільки поєднує в собі властивості дерева, металу і полімеру. Основними і головними його перевагами в порівнянні з іншими пластиками є те, що матеріал поставляється в рулонах, що дозволяє виконати покриття, уникаючи великої кількості нахлестов, і значно прискорює і власне полегшує монтаж шиферу. Це матеріал з високою стійкістю проти граду, головним чином завдяки термічному отвердению.
Він неушкоджений для здоров’я людини і не має шкідливого впливу на навколишнє середовище. Так само є матеріалом стійким до агресивного середовища (стабільний під впливом кислот).

При монтажі склопластик не потрібно робити теплові зазори, тому що пластик має невеликий коефіцієнт теплового розширення, і не потрібно ізолювати пластик від обрешітки. Склопластик влагоустойчив, не гниє, не коробиться, не іржавіє як залізо.

Термін служби такого матеріалу більше 30 років. Фізико-механічні властивості, тільки починають змінюватися після 27 років експлуатації!

Застосовується він при будівництві покрівлі для будинків, мансард, навісів, теплиць, оранжерей, павільйонів, ангарів, огорож і парканів. Так само дачники часто використовують його для огорожі грядок, як в теплиці, так і на присадибній ділянці. Великий популярність у дачників склопластик користується завдяки дуже хорошими показниками світлопропускання (82-87%) і светорассеивания, при цьому шкідлива частина УФ спектру відбивається.

Нас часто запитують: – Це той пластик, який колись випускався в Радянському союзі?
Від частини «так», оскільки принципово використовуються ті ж групи матеріалів. Смола і стекловолокно.Но на той момент, а це 70 роки, смола була гірше якістю, ніж на сьогоднішній день. Та й зі скловолокном все було не так добре. Воно погано просочувалася, важко було домогтися рівномірного фарбування, і не було захисту від ультрафіолету (УФ). Технології виробництва поліефірних смол і скловолокна зробили крок далеко вперед за цей час. Проте, пройшло вже більше 40 років, але і зараз, рідко звичайно, але ще можна зустріти той радянський шифер.

Зі скловолокном ми все більше мене знайомі, а ось що таке поліефірні смоли відомо мало.
Насправді дані смоли є прекрасним конструкційним матеріалом. Які мають високу міцність, зносостійкість, твердість, а також високу хімічну стійкість. При цьому залишаючись екологічно безпечним матеріалом. Використання поліефірних смол з певними механічними властивостями зі скловолокном дозволяє отримати матеріал за своїми властивостями близький до конструкційних сталей, деякі зразки і перевищують їх.

Найголовніше питання, яке цікавить покупця це стійкість до граду. На стійкість, звичайно, впливає і раз заходів градин і сила вітру, і профіль шиферу. Хвилястий профіль звичайно має велику жорсткість завдяки своїм профілем ніж плоский. Град може залишити на шифер слід у вигляді білої точки, може бути невелика павутинка навколо точки. Якщо ви спробуєте місце удару на дотик, то не знайдете нічого. Тільки рівну і гладку поверхню. Павутина образні внутрішні тріщини можуть допускатися, вони не мають ніякого впливу на фізико-механічні властивості матеріалу, відповідно на його довговічність.

Монтаж шиферу здійснюється саморізами як по дереву, так і по металу, головне наявність резинометаллическим шайби для герметичності. Попередньо засвердлите отвори в шифері. Давати зазори на теплове розширення необхідності немає оскільки коефіцієнт лінійного розширення у склопластику дуже малий. Різати можна будь-пилкою, лобзиком з дрібними нерозведеним зубцями, а так же болгаркою з абразивним кругом. При необхідності можна використовувати клей, будь-який будівельний клей для полімерів, матеріал чудово поєднується з силіконовими герметиками.

Якщо порівнювати стеклопластіковий шифер з іншими матеріалами, наприклад з стільниковим полікарбонатом, то тут шифер поступається тільки в одному, це теплопровідність. Оскільки в сотах полікарбонату знаходиться повітря, який власне і є ізолятором. Тим хто вже мав досвід з полікарбонатом говорити про те що, по-перше полікарбонат вимагає додаткових матеріалів. Які становлять від 20-50% вартості листа. Також більш складний монтаж, з дотриманням зазорів і необхідних матеріалів. Без яких, в сотах полікарбонату може збиратися пил, бруд і при наявності конденсату призводити до руйнування листа.

На нашому ринку з’явилося багато різних ПВХ листових матеріалів. Часто продавці в гонитві за наживою, називають його склопластиком, користуючись тим що люди не знають як виглядає склопластик. А насправді це дуже різні матеріали. Основна проблема полівінілхлориду (ПВХ) це зміна механічних властивостей під впливом температури. При високих температурах матеріал стає дуже м’яким. А при низьких температурах стає крихким. З плином часу матеріал втрачає свою еластичність.
На склопластик діапазон температур: – 40 + 1400С протягом близько 25 років не має жодного впливу!
Склопластик по суті це композитний матеріал. При малій вазі, простоті в монтажі та експлуатації має широке застосування і великий термін служби. Що останнім часом в нових матеріалах зустрічається, на жаль все рідше.

Автор: Степанов С.М.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *